Korányi kurzusok a ritka tüdőbetegségek témájában
Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet a tüdőbetegségek kezelésének hazai centrumaként küldetésének tekinti rendszeres szakmai továbbképzések formájában az egyes tüdőgyógyászati területekhez köthető legújabb tapasztalatok és kutatási eredmények megosztását.
A ritka betegségek világnapján arra hívták fel a figyelmet, hogy ezek 15-20%-a közvetlenül vagy közvetve is érinti a légzőszervet. Becslések szerint a hazánkban több tízezer érintett megfelelő szakmai ellátását speciális tudás- és tapasztalatközpontokban lehet a legjobban biztosítani. A Magyarországon előforduló ritka betegségben szenvedő betegek jelentős többségét a Korányi Intézet látja el.
A „Korányi Kurzusok” előadássorozat újabb állomása ezen ritka tüdőbetegségek témakörében nyújt komplex elméleti áttekintést, valamint a gyakorlatban is hasznosítható ismeretanyagot:
• Beszámolók a felnőtt cisztás fibrózisos betegeket ellátó központ gyógyítási eredményeiről. A központ munkáját a betegek és az orvosszakma egyaránt elismerésben részesítette, 2017-ben elnyerte az Astellas-díjat;
• A ritka betegségek központjainak európai hálózata tevékenységének bemutatása;
• Az intersticiális tüdőbetegségek, cisztás fibrózis, mezotelióma mélyebb orvosszakmai megközelítése;
• Az Alfa-1-antitripszin hiánnyal kapcsolatos legfontosabb tudnivalók bemutatása;
• Beszámolók a legújabb kutatási eredményekről a ritka tüdőbetegségekkel kapcsolatban;
•
Forrás, fotó: Országos Korányi Pulmonológiai Intézet