Új képzéseket indítanak
Együttműködési megállapodást írt alá a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház és a Gál Ferenc Egyetem.
Az együttműködés keretében az egészségügyi dolgozóknak kínálnak egészségügyi működési kártyájuk megújítására szolgáló kredites képzéseket, valamint olyan egyéb fejlesztéseket, amit mindennapi munkájukban hasznosíthatnak. Az együttműködési megállapodás aláírásakor Dux László, a Gál Ferenc Egyetem rektora elmondta, hogy két területen is együttműködik az egyetem a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházzal. Egyrészt államilag előírt kreditszerző képzéseket biztosít, illetve ezenkívül általánosabb szakmai műveltséget biztosító továbbképzési lehetőséget.
Dr. Vincze Gábor, az egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Kar dékánja elmondta, hogy egyrészt az egészségügyi kártya megújítása érdekében kötelező szakmacsoportos továbbképzéseken vehetnek részt a kórház dolgozói. A több évtizede működő intézmény ilyen fejlesztést idén is számos témakörben tartott, ebben az esztendőben mintegy 600 fő részvételével. A képzésekben a megyénkben dolgozó diplomás egészségügyi szakdolgozók is kreditet szerezhetnek. A másik terület a szakképzéssel kapcsolatos. A felsőfokú intézmény és a technikum által közösen kidolgozott technikusi szakmai képzés elvégzése után pluszkreditpontot kapnak a Gál Ferenc Egyetemre felvételizők. Ez utóbbi célja, hogy a technikusi képzés egyben életpályát kínáljon azzal, hogy megadja a felsőfokú továbbtanulás lehetőségét.
Dr. Gondos Miklós főigazgató üdvözölte az együttműködés lehetőségét, melynek keretében nemcsak a kötelező tanfolyamokat vehetik igénybe a szakemberek, hanem olyan képzéseken is részt vehetnek, melyekre eddig nem volt lehetőségük, és főként: felkelti az érdeklődésüket, részvételre ösztönöz, és a tanultakat beépíthetik mindennapi munkájukba.
Dr. Mák Kornél, az egyetem Bolberitz Pál Képzési Központ docense elmondta, hogy harmadik éve működik az egyetem intézményi szinten Bács-Kiskunban, ahol immár modern kredites képzések is megvalósulnak. Ilyen például a rákbetegség felismerése és megelőzése, mentálhigiénés zavarok prevenciója, kezelése, a pszichológiai ismeretek, illetve az ápolói munka praxisának körébe tartozó kurzusok.
Ignácz Bence, a Kecskeméti Szakképzési Centrum főigazgatója méltatta az együttműködést, kiemelve azt, hogy perspektívát nyújt a szakképzésben tanulók számára a felsőoktatásba való belépésre.
Dr. Gulyás Zsolt dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány elmondta, hogy a rendőrség is részt vesz az együttműködésben, mégpedig a droghasználat és a különböző formában megnyilvánuló abúzusok megelőzésében és kezelésében adják át gyakorlati tapasztalatukat.
Forrás: Petőfi Népe, fotó hiros.hu