Veleszületett Szívfejlődési Rendellenesség Hete a GOKVI-ban
Ma Magyarországon minden századik gyermek szívfejlődési rendellenességgel születik. A korai felismerés, rendszeres ellenőrzés és az egyéb veszélyeztetettségre való odafigyelés kiemelt fontosságú!
A Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet Gyermekszív Központja hosszú évek óta segíti a veleszületett szívbeteg újszülöttek, csecsemők és gyermekek gyógyulását, amely mára európai színvonalú, évente sok száz gyermeknek gyógyulást adó kórházzá válhatott. A korszerű terhességi szűrővizsgálatok ellenére a születések közel 4 százalékánál fordul elő valamelyen fokú fejlődési rendellenesség. A Veleszületett Szívfejlődési Rendellenesség (CHD – Congenital Heart Disease) Hete azért jött létre, hogy szélesebb tájékoztatást tudjon nyújtani erről a gyakori születési rendellenességről.
A veleszületett szívfejlődési rendellenesség tünetei változatosak lehetnek mind csecsemőkorban, mind gyermekkorban, a következőkre érdemes odafigyelni: szapora szívverés és nehézlégzés, állandó fáradtság, a vártnál lassabb növekedés, valamint a bőr kékes elszíneződése.
Forrás, fotó: Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet