A Humánpolitikai Igazgatóság felépítése

 

Humán Erőforrás Képzési Főosztály


Nemzeti Vizsgabizottság

Az Országos Kórházi Főigazgatóság keretén belül működő Nemzeti Vizsgabizottság felelős a magyarországi egészségügyi szakvizsgák jogszerű lebonyolításáért, melyek évente két vizsgaidőszakban történnek. A szakvizsgák jogszabály által, minisztériumi kinevezett vizsgáztatók bevonásával az összeférhetetlenség betartásával az orvosi egyetemeken és más speciális vizsgahelyeken kerülnek megszervezésre. 
Magyarországon kizárólagosan a Nemzeti Vizsgabizottság szervezi az egyészségügyi felsőfokú szakirányú szakorvos, szakfogorvos, szakgyógyszerész, szakpszichológus és az egyéb egészégügyi felsőfokú szakirányú szakképesítések vizsgáit illetve a licenc vizsgákat.
A szakorvosi címek megjelenése mintegy 100 éves múltra tekint vissza. Az orvostudomány gyors fejlődése a XX. századra a specializációk megjelenését eredményezte, emellett pedig az orvosi hivatás hitelességének és tekintélyének védelme is kulcskérdésnek számított. A Népjóléti és Munkaügyi Minisztérium 1924. december 1-jén először 16 szakterületen tette lehetővé a szakorvosi címek használatát. A Nemzeti Vizsgabizottság első jogelőd intézménye, az Országos Szakorvosképesítő Vizsgabizottság 1936-ban jött létre. A szakorvosi szakvizsgák lebonyolítása is ekkor került szabályozásra, mely a mai rendelethez hasonlóan részletezte szakmánként a vizsgát megelőző gyakorlati időket, a szakvizsgák menetét, a vizsgáztató bizottság összeállítását és a bizonyítvány kiállításának módját. A Nemzeti Vizsgabizottság így az első szakvizsgák (1938.) óta a primer közhiteles nyilvántartó a szak- és licencvizsgákra vonatkozóan, hiszen az első szakvizsgáktól kezdődően a vizsgajegyzőkönyvek megtalálhatóak a Nemzeti Vizsgabizottság irattárában. 
Napjainkban szakvizsgaszervezésben az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakmai képzés részletes szabályairól szóló 16/2010. (IV. 15.) EüM rendelet, a licencvizsgák vonatkozásában pedig a szakorvosok, szakfogorvosok, szakgyógyszerészek és szakpszichológusok egészségügyi szakirányú szakmai továbbképzéséről 23/2012. (IX. 14.) EMMI rendelet ad keretet. A Nemzeti Vizsgabizottság munkatársai mindennapi kapcsolatot tartanak az orvosképző intézményekkel, rektorokkal, tanszék- és grémiumvezetőkkel, vizsgáztatókkal, valamint a szak- és továbbképző központok munkatársaival. 
Évente átlagosan kb. 2000 vizsgázó tesz sikeres vizsgát 132 szak- és 26 licenc területen. 
A szak- és licenc vizsgákra vonatkozóan minden vizsgaidőszakra való jelentkezéssel kapcsolatos információk és regisztrációs lehetőség az nvb.okfo.gov.hu oldalon érhető el.

Szakképzés Fejlesztéssel kapcsolatos feladatok:

Szakmai, pedagógiai méréssel, értékeléssel kapcsolatos feladatok során az egészségügyért felelős miniszter hatáskörében az egészségügyi ágazatba tartozó szakképesítések pedagógiai dokumentumainak kidolgozásával, előkészítésével és felülvizsgálatával foglalkozunk.
A szakképzésfejlesztés keretein belül a szakmai írásbeli/interaktív vizsgák feladatbankját gondozzuk, pedagógiai felülvizsgálatát és aktualizálását végezzük a jelenlegi jogszabályi követelményeknek megfelelően. A mi feladatunk egészségügyi szakképzések szakmai vizsga írásbelivizsga-feladatlapjainak elkészítésének és eljuttatásának megszervezése a vizsgaszervezőkhöz a szakmai vizsgák tekintetében. A felnőttképzésben a vizsgabizottságok tagjainak felkérését, megbízását látjuk el.
A természetgyógyászat területén a hatályos jogszabályoknak megfelelően mérésre alkalmas feladatok felülvizsgálatát és fejlesztését végezzük. A képzések írásbelivizsga-feladatlapjainak elkészítése és eljuttatásának megszervezése a vizsgaszervezőkhöz szintén feladatunk.

A szakmai-pedagógiai dokumentumok fejlesztésére, módosítására szakértők bevonásával javaslatot teszünk. Az egészségügy ágazati képzési dokumentációkat fejlesztünk. A jól megalapozott, magas színvonalú szakmai oktatás/duálisképzés támogatása érdekében külön megbízás alapján a jövőben képzéseket és szakmai vizsgákat ellenőrzését tervezzük.

Fontosnak tartjuk a szakmai és pedagógiai szakértőkkel való folyamatos kapcsolattartást a fejlesztési folyamatokban, továbbá a szakképzésben részt vevők támogatását is szem előtt tartjuk.

A célzott tehetséggondozásnak köszönhetően szeretnénk vonzóbbá tenni a pályaválasztó fiatalok számára a széles szakképzési választékot nyújtó egészségügyi pályát. A cél megvalósításáért tanulmányi és tehetséggondozó versenyeket, táborokat (OSZTV, OSZTV felkészítő tábor) szervezünk, valamint nemzetközi szintéren az EuroSkill és WorldSkill versenyeken mérettetjük meg az általunk felkészített tanulókat. A versenyek eredményeiről tájékoztató napok alkalmával értesítjük az érdeklődő szakképzőintézményeket.

Szakképzés Szervezéssel kapcsolatos feladatok:

A Humán Erőforrás Képzési Főosztály, az Országos Kórházi Főigazgatóság felnőttképzési tevékenységért felelős szervezeti egységeként felnőttképzés keretében egészségügyi szakképesítések megszerzésére irányuló, engedélyköteles szakmai képzéseket szervez előzetes képzési igényfelmérés alapján. A Főosztály az OKFŐ felnőttképzési tevékenységén belül az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól szóló 63/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet 4. § (2) b) pontjának rendelkezése alapján, a középfokú végzettségű egészségügyi szakképesítéssel rendelkező szakdolgozók részére kötelező szakmacsoportos és szabadon választható továbbképzések is biztosít bejelentésköteles képzések formájában.
A külföldön megszerzett középfokú egészségügyi szakképesítések esetében az egészségügyi tevékenység végzéséhez szükséges oklevelek elismeréséről, továbbá az oklevelek külföldi elismertetéséhez szükséges hatósági bizonyítványok kiadásának egyes eljárási szabályairól szóló 30/2008. (VII. 25.) EüM rendelet szerint lefolytatott elismerési eljárásban határozatba foglalt szakmai alkalmassági vizsgák megszervezését is Főosztályunk biztosítja az érintett ügyfelek részére.
A természetgyógyászati tevékenység gyakorlásának egyes kérdéseiről szóló 11/1997. (V.28.) NM rendelet 5. §-ának (1) bekezdésében kapott jogszabályi felhatalmazás alapján kizárólagos vizsgaszervezési jogosultság birtokában a természetgyógyászati terület modul- és szakmai vizsgák szervezése, valamint lebonyolítása is a Főosztály feladatkörébe tartozik.
A Főosztály a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve 2014-től részt vesz a EuroSkills és WordSkills versenyeken a Health and Social Care kategóriában induló versenyzők felkészítésében. A versenyzők a nemzetközi versenyeken a felkészítés eredményeként hosszú évek óta nagyon szép eredményekkel képviselik hazánkat, számos kiválósági érem, valamint a 2023-ban Gdansk-ban megrendezett EuroSkills verseny bronzérmét is birtokolják.

Országos Egészségtudományi Szakkönyvtár (OESZ):

Az OESZ a magyarországi könyvtári hálózat kiemelt tagja, a 13 országos szakkönyvtár között az orvostudomány és egészségtudomány területéért felelős nyilvános szakkönyvtár. Fő gyűjtőköre: népegészségügy, népegészségtan, egészségügyi rendszerkutatás, egészségügyi technológia, - közgazdaságtan, - finanszírozás, - minőségügy, - menedzsment, - informatika, - szervezés, - jog, általános orvostudomány, orvosi etika, egészségügyi, egészségügyet érintő szakstatisztikák.
A szakterület gyorsan fejlődő jellegéből adódóan, elsősorban a könyvtár számára előfizetett szakfolyóiratok és oktatást, kutatást segítő adatbázisok segítségével szolgálja ki felhasználóit. Mint a nyilvános könyvtári hálózat egyik elérési pontja, akár a szakterületétől teljesen eltérő jellegű információkhoz is hozzáférést biztosít. Szolgáltatásai a Szentkirályi utca 21. telephelyen érhetőek el. 

Egészségtudományi Szakkönyvtár (ESZ):

Az ESZ jelenleg nyilvános szakkönyvtárként működik a Horánszky utca 15. telephelyen. Célja a munkatársak szakirodalmi dokumentációs és információs igényeinek kiszolgálása, az egészégügyi szakdolgozói képzések és továbbképzések kötelező és ajánlott irodalmának biztosítása. Fő gyűjtőköre az ápolás és annak határterületei, valamint a középfokú egészségügyi szakképzésre vonatkozó oktatási dokumentumok: tantervek, oktatási programok, tankönyvek. Gyűjti továbbá a jogszabályban rögzített természetgyógyászati vizsgáztatási kötelezettsége folytán felmerülő, a vizsgafeltételekben megjelölt természetgyógyászati irodalmat is. Országosan egyedülálló gyűjteménye által kiemelt feladatot lát el az egészségügyi képzések tanterveinek és oktatási programjainak vonatkozásában.

A Humán Erőforrás Gazdálkodási Főosztály a feladatait három, egymástól részben elkülönült, de tartalmában mégis összefüggő területen látja el.

1.    A Szervezeti Humán Erőforrás Csoport felel az OKFŐ humánpolitikai tevékenységéért, ennek keretében látja el a foglalkoztatottak jogviszonyával kapcsolatos feladatokat (beléptetés, kiléptetés, módosítás), továbbá az ezzel összefüggő egyéb ügyek végrehajtását. 

A Csoport folyamatait részletesen a Közszolgálati Szabályzat (a továbbiakban: KSZ) tartalmazza. 

2.    Az Intézményi Humán Erőforrás Csoport kiemelt feladata az OKFŐ fenntartású egészségügyi intézmények humánpolitikai tevékenységének támogatása, irányítása (utasítások, állásfoglalások, iránymutatások kiadása, valamint az OKFŐ fenntartása alá tartozó egészségügyi intézmények magasabb vezetőinek jogviszonyával kapcsolatos munkaügyi, munkajogi feladatok ellátása. Ennek keretében lebonyolítja az intézmény vezetésére kiírásra kerülő pályázati eljárásokat. 
Az egészségügyi intézmények foglalkoztatottjai tekintetében  engedélyező szerepkört tölt be a további jogviszony iránti kérelmek elbírálásában, és ehhez kapcsolódóan működteti az engedélyezés lebonyolítására létrehozott elektronikus ügyintézési rendszert.
Az OKFŐ társfőosztályaival együttműködve végzi az illetményen felüli juttatások engedélyezését, továbbá fontos szerepe van a  tovább foglalkoztatási kérelmek, a díjakkal és kitüntetésekkel kapcsolatos  javaslatok döntésre történő felterjesztésében a Belügyminisztérium részére.


3.    Az Ágazati Humánerőforrás-monitoring Csoport az egészségügyi humánerőforrás adatok különböző szakrendszerekből történő gyűjtését, feldolgozását és elemzését végzi. 

Feladatai közé tartozik az egységes egészségügyi ágazati humánerőforrás-monitoringrendszer működtetése, amely az egészségügyi dolgozók nyomon követését és az ágazati stratégiai tervezés támogatását szolgálja.

A csoport részt vesz továbbá az Országos Statisztikai Adatgyűjtési Programban, valamint ellátja a közadatok újrahasznosításával kapcsolatos adatszolgáltatási feladatokat, emellett biztosítja az egészségügyi humánerőforrás helyzetét bemutató statisztikák és bér- és létszámstatisztikai feldolgozások elérhetőségét. 
Célunk, hogy érthető és használható információkat nyújtsunk mind a magánszemélyek, mind a szervezetek számára az egészségügyi humánerőforrás helyzetéről és a kapcsolódó módszertani kérdésekről. 


Humán Erőforrás Nyilvántartási Főosztály

Főosztályunk feladatellátásának fókuszában az egészségügyi szakemberek egészségügyi tevékenység végzésére való jogosultság meghatározásával összefüggő hatósági feladatellátás, továbbá az államilag támogatott rezidensképzés, az egészségügyi képzésben részt vevők ösztöndíjrendszereinek, a szakdolgozók továbbképzésének adminisztrációs és koordinációs tevékenység végzése áll. Az ügyfélkör így lefedi a teljes egészségügyi szakképesítést szerzett személyi állományát (akikről közhiteles nyilvántartás is vezet az OKFŐ az egészségügyi dolgozók alap- és működési nyilvántartásban), és ennek megfelelően az eljárások lefolytatása országos hatáskörrel történik. 


Alapnyilvántartás vezetése:

Az egészségügyi szakképesítést szerzett személyek alapnyilvántartásának rendeltetése, hogy tartalmazza mindazon személyeket, akik Magyarországon szerzett, vagy külföldön szerzett és Magyarországon elismert egészségügyi szakképesítéssel rendelkeznek.
Az alapnyilvántartásba történő felvétel fő szabály szerint automatikusan történik az oklevelet, bizonyítványt (vagy a honosításról/elismerésről szóló határozatot) kiállító intézmény elektronikus jelentése alapján. Az egészségügyi dolgozóknak így kérelmet nem szükséges benyújtaniuk a felvétel érdekében.

Működési nyilvántartás vezetése:

Egészségügyi tevékenység – néhány ritka kivételtől eltekintve – érvényes működési nyilvántartás birtokában vagy felügyelet mellett végezhető. A működési nyilvántartás rendeltetése, hogy tartalmazza mindazokat a személyeket, akik Magyarországon egészségügyi tevékenység végzésére jogosultak, a megfelelő szakképesítés és érvényes működési nyilvántartás birtokában önállóan, vagy érvényes nyilvántartás hiányában felügyelet mellett. A működési nyilvántartás közhiteles hatósági nyilvántartás, mely a társhatóságok, és - publikus felületének köszönhetően – a munkáltatók és magánszemélyek számára is fontos információkat nyújt, az egészségügyi tevékenységvégzés transzparenciáját biztosítja, az érvényes működési nyilvántartással rendelkezők munkavégzésre vonatkozó jogosultságát tanúsítja. 

Külföldön szerzett egészségügyi szakképesítések elismerése:

A külföldön megszerzett egészségügyi szakképesítés birtokában azt követően kezdhető meg az egészségügyi tevékenység végzése Magyarországon, ha annak jogi hatályát a bizonyítványok/oklevelek elismerése (közismertebb nevén: honosítása) iránti eljárásban a hatóság azonosnak nyilvánítja a Magyarországon megszerezhető bizonyítvány/oklevél jogi hatályával, és a szakember eleget tesz további regisztrációs kötelezettségének is. 
Az egészségügyi szakképesítések tekintetében az elismerési eljárás lefolytatására jelenleg két intézmény jogosult Magyarországon: az Oktatási Hivatal Magyar Ekvivalencia és Információs Központja, valamint az Országos Kórházi Főigazgatóságon belül a Humán Erőforrás Nyilvántartási Főosztály. 
Főosztályunk az Európai Unió valamelyik tagállamában megszerzett egészségügyi szakképesítések, továbbá az Európai Unión kívül megszerzett egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítések (pl. szakorvosi, szakfogorvosi, szakgyógyszerészi szakképesítések) és középfokú egészségügyi szakképesítések tekintetében rendelkezik hatáskörrel az elismerési eljárások lefolytatására.

Az egészségügyi szakképesítés külföldön történő elismeréséhez szükséges hatósági bizonyítványok kiállítása:

Főosztályunk kizárólagos hatáskörrel rendelkezik a Magyarországon kiállított vagy Magyarországon elismerésre (honosításra) került egészségügyi szakképesítések külföldön - különösen az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamában - történő elismertetéséhez szükséges egyes hatósági bizonyítványok kiállítására.
A hatósági bizonyítványok kiállítása minden esetben az egészségügyi dolgozó kérelmére történik. Az alábbi hatósági bizonyítványok kiállítása kérhető Főosztályunkon:

•    konformitást tanúsító hatósági bizonyítvány
•    szerzett jogot tanúsító hatósági bizonyítvány
•    magyarországi egészségügyi szakmai tevékenység időtartamát tanúsító hatósági bizonyítvány
•    jó hírnév igazolása
•    végzettségi szintet, szakképesítést, szakképzettséget tanúsító hatósági bizonyítvány
•    egészségügyi alkalmasságot tanúsító hatósági bizonyítvány

Hagyományos kínai gyógyászati tevékenység engedélyezése:

A hagyományos kínai gyógyászat területén, legalább 5 éves, felsőoktatási képzést követően megszerzett oklevéllel rendelkező személy részére, kérelmére Főosztályunk a szakképzettségének megfelelő, alábbi tevékenységekre, legfeljebb ötéves időtartamra szóló tevékenységre jogosító engedélyt adhat ki:

•    keleti mozgás- és masszázsterápia
•    akupunktúra
•    akupresszúra

Külföldön felhasználni kívánt orvosi igazolások közbenső hitelesítése:

A külföldön felhasználni kívánt orvosi igazolások közbenső hitelesítését Főosztályunk látja el. Az eljárás célja annak az igazolása, hogy a külföldön felhasználni kívánt orvosi igazolást az arra jogosult személy állította ki.

Határon átnyúló szolgáltatásnyújtás bejelentése:

Az a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező általános orvos, egyes szakorvos, ápoló, szülésznő, fogorvos, egyes fogszakorvos, illetve gyógyszerész végzettségű személy, aki Magyarországon feltétel nélkül elismerhető egészségügyi szakképesítéssel rendelkezik, jogosult átmeneti és alkalmi jelleggel Magyarországon is egészségügyi tevékenység végzésére. A Magyarországon történő szolgáltatás nyújtás ugyanakkor bejelentésköteles. A kapcsolódó eljárást Főosztályunk folytatja le.

Európai szakmai kártya (igazolás) létrehozása:

Nevével ellentétben az Európai szakmai kártya (EPC) nem kártya, hanem egy elektronikus igazolás, amely a szükséges dokumentumoknak a közreműködő hatóságok (küldő hatóság, fogadó hatóság) általi ellenőrzését követően kerül kiállításra, és a kérelmező szakképesítésének elismerését (letelepedés), vagy a szakképesítés birtokában határon átnyúló szolgáltatásnyújtásra való jogosultságát igazolja (átmeneti mobilitás).
Célja, hogy a kérelmező számára megkönnyítse a szakképesítése elismertetését vagy a határon átnyúló szolgáltatásnyújtás bejelentését, képesítése ellenőrzését a közreműködő hatóságok közötti szorosabb, aktívabb együttműködéssel az erre kialakított elektronikus felület, a Belső Piaci Információs Rendszer segítségével.

Szakdolgozói továbbképzési rendszer működtetése:

Főosztályunk országos hatáskörben látja el az egészségügyi szakdolgozói továbbképzési rendszer működésének adminisztrációs, pénzügyi elszámolási és nyilvántartási feladatát az alábbiak szerint.

A Főosztály feladatkörébe tartozik:

•    a szabadon választható elméleti továbbképzési programok és továbbképzések minősítésével kapcsolatos eljárások lefolytatása, 
•    a kötelező szakmacsoportos továbbképzések támogatásának koordinációja, 
•    a kötelező szakmacsoportos továbbképzési tanfolyamok szervezési jogának megszerzésére irányuló kérelmekkel kapcsolatos eljárás lefolytatása, 
•    az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkezők számára a kötelező szintentartó továbbképzések támogatásának koordinációja,
•    javaslat tétel a kötelező szakmacsoportos továbbképzések szakmai tartalmaira az egészségügyért felelős miniszternek.

Az egészségügyi szakdolgozók ágazati ösztöndíj programjainak koordinációja:

Főosztályunk az alábbi feladatokat látja el:

•    a felsőfokú alapképzésben (BSc-ösztöndíj) és mesterképzésben (Michalicza-ösztöndíj) részt vevők támogatása, a felsőfokú egészségügyi végzettséggel rendelkező szakdolgozók utánpótlásának biztosítása érdekében,
•    a Michalicza-ösztöndíjhoz kapcsolódó támogatási rendszer működtetése, mely a közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatók részére nyújtott helyettesítési támogatás, valamint a hallgatók gyakorlati képzésében közreműködő mentorok részére mentori díj biztosításával a képzési feltételek javítását célozta,
•    és az Ápoló tanulók részére pályaválasztást támogató ösztöndíjas program” elnevezésű EFOP-1.10.1-VEKOP-16-2016-00001 azonosító számú kiemelt projekt fenntartási időszaka alatti szakmai feladatok ellátása (lezárt projekt, fenntartási időszak alatt).

A rezidensképzés támogatási rendszereinek működtetés:

Főosztályunk az államilag támogatott szakorvosi, szakfogorvosi, szakgyógyszerészi és klinikai szakpszichológus képzéssel összefüggő támogatási rendszer koordinálása keretében, országos hatáskörrel az alábbi feladatokat látja el.

•    A rezidensképzésben résztvevő, pályázó intézmények között évente 2 alkalommal pályázati eljárás keretében szétosztja az államilag támogatott rezidensképzésben felhasználható álláshelyeket.
•    Biztosítja az államilag támogatott rezidensképzéssel összefüggő képzési támogatási rendszer működtetését, melynek keretében nyilvántartást vezet a képzésben résztvevő rezidensek szakképzésének teljesítéséről. A képzések teljesítésének nyilvántartása érdekében folyamatosan kapcsolattart a képzésben résztvevő rezidensekkel, képzőhelyekkel és a szakképzéseket koordináló egyetemekkel. A képzőhelyek és a képzést koordináló egyetemek adatszolgáltatásai kerülnek meghatározásra a rezidensek, a tutorok és a képzőhelyek részére biztosítandó támogatások.

A rezidensi ösztöndíj rendszer működtetése:

Főosztályunk országos hatáskörrel biztosítja a rezidens ösztöndíj rendszer működtetésével kapcsolatos nyilvántartási, adminisztrációs feladatok az alábbiak szerint.

•    Évente legalább egy alkalommal, több, különböző típusú ösztöndíj pályázat meghirdetése keretében, lehetőséget biztosít az államilag támogatott rezidensképzésben résztvevők számára, hogy a szakképzésük idejére ösztöndíjat igényeljenek a pályázati kiírásban meghatározott feltételek vállalása és teljesítése esetén. Az ösztöndíjak célja az állami egészségügyi ellátó rendszer számára a szakember utánpótlás biztosítása.
•    A rezidensképzéshez kapcsolódó ösztöndíj támogatási rendszer keretében nyomon követi a rezidensek szakképzésének teljesítését, valamint az ösztöndíj szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítését. A feladat ellátása érdekében folyamatosan kapcsolatot tart az ösztöndíjban résztvevő rezidensekkel, képzőhelyeikkel és a szakképzéseket koordináló egyetemekkel.
•    A képzésekkel összefüggő teljesítés igazolás vizsgálattával folyamatosan nyomonköveti és biztosítja az ösztöndíj kifizetésekhez szükséges intézkedések megtételét.
•    A rezidens ösztöndíjak megkötésével, módosításával és felmondásával összefüggő, valamint az ehhez kapcsolódó esetlegesen felmerülő ösztöndíj visszafizetési folyamatok lebonyolítását. 

A rezidensképzésben résztvevő képzőhelyek nyilvántartása:

Nyilvántartást vezet a rezidensképzésbe résztvevő képzőhelyek képzési akkreditációjáról, mely meghatározza, hogy mely intézmény, milyen képzések esetében mely gyakorlatok biztosítására alkalmas.  A képzésekben részt venni kívánó intézményeknek kérelem benyújtásával kezdeményezhetik az akkreditációs eljárás lefolytatását. 

Az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkezők továbbképzéseihez kapcsolódó továbbképzési tanfolyamok minősítése:

Főosztályunk országos hatáskörben látja el az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkezők számára előírt továbbképzési tanfolyamok minősítését.

A szakterület feladatkörébe tartozik a szabadon választható elméleti továbbképzési programok és továbbképzések minősítésével kapcsolatos eljárások lefolytatása.